UPOZORNĚNÍ PRO VŠECHNY STRÁVNÍKY ZŠ BUCHLOVICE

V týdnu od 24.6. do 27.6.2019 se obědy ve školní jídelně budou vydávat pouze od 11:30hod. do 12:30hod.!!! V pátek 28.6.2019 /konec školního roku/ se bude vydávat oběd ve školní jídelně pouze od 11:15hod. do 12:00hod.!!! Máte-li zájem v pátek 28.6.2019 o oběd, přihlaste se u vedoucí školní jídelny, internetové objednávání stravy nebo přes e-mial…

KRÁSNÉ PRÁZDNINY

Vážení rodiče a přátelé školy, děkujeme Vám za celoroční přízeň a spolupráci v tomto školním roce. Přejeme Vám příjemně prožité dny  Vašich dovolených a těšíme se na spolupráci v příštím školním roce. Všem našim žákům, pedagogům i správním zaměstnancům přejeme  krásné letní dny prožité v pohodě a spokojenosti. Vedení ZŠ

Na pobřeží jižní Anglie

V úterý 21. května se skupina žáků naší školy vydala na poznávací zájezd do Anglie. Nejeli jsme sami, společně s námi cestovali za poznáním také kamarádi z Boršic a Podivína. Dobrodružství začalo v dopoledních hodinách, kdy jsme před školou nasedli do autobusu, zamávali rodičům a spolužákům a vyrazili směr Německo, Belgie a Francie. Z francouzského přístavu Calais jsme projeli…

Návštěva u vojáků v Bučovicích

Buchlovičtí občané dobře znají vojáky z Bučovic, kteří pravidelně na oslavách osvobození Buchlovic předvádí vojenskou techniku i své bojové umění. Naši žáci měli příležitost v pátek 14. 6. 2019, kdy v bučovických kasárnách probíhal Den otevřených dveří nahlédnout do zákulisí vojenské posádky. Vojáci byli samozřejmě perfektně připraveni, a předvedli dětem nejen svou práci, ale také…

Pomoc dětem

Žákovský parlament bude ve čtvrtek 20. 6. 2019 prodávat ve škole dárkové předměty: gumové náramky, magnetky se zvířaty, přívěsky na klíče, balíčky kávy (cena za 1 kus: 30 až 40,- Kč). Sbírka je na pomoc nemocným dětem a probíhá ve spolupráci s organizací Život dětem. Děkujeme za Váš příspěvek.

Lidice pro 21. století

V letošním školním roce se 9 žáků naší školy zapojilo do soutěže Lidice pro 21. století. V této mezinárodní soutěži jsme letos dosáhli nečekaného úspěchu. V obrovské konkurenci se dvě naše žákyně: Světlana Šalplachtová ze 7. třídy a Štěpánka Večeřová z 8. třídy dostaly do finále. V jejich kategorii soutěžilo více jek tisíc soutěžících a…

Přírodovědná učebna chemie, fyziky, přírodopisu

Operační program:                       Integrovaný regionální operační program (IROP) Registrační číslo projektu:          CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_063/0004223 Prioritní osa IROP:                        Zkvalitnění veřejných služeb a podmínek života pro obyvatele regionů Specifický cíl:                                 2.4 Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení Výzva ŘO IROP:                             č. 47 Infrastruktura základních škol SVL Příjemce dotace:                          Městys Buchlovice Hlavním…

Jaderná elektrárna nebo vodní?

V pondělí 10. 6. se žáci 8. a 9. ročníku naší školy vydali na velmi zajímavé exkurze a to do Jaderné elektrárny Dukovany a do přečerpávací Vodní elektrárny Dalešice. Jaderná elektrárna Dukovany je první provozovanou jadernou elektrárnou na území České republiky. V informačním centru byl pro žáky připraven výukový program a zajímavá expozice. Žáci se dozvěděli, jak…

Deváťáci v Praze

5. června naši deváťáci vstávali velmi brzy. Sraz byl již 5.15 hod na vlakovém nádraží ve Starém Městě, odkud jsme se vydali na tři dny poznávat „matičku“ Prahu. Cesta ubíhala rychle, řízky a jiné dobroty voněly celým vlakem 😊 (pochvala maminkám). Cestu metrem jsme zvládli, i když hned s první kontrolou lístků (která bohužel nebude poslední…

Školní výlet 6. – 7. třída

V úterý 11. 6. 2019 se na společný školní výlet vypravili žáci 6. a 7. třídy. Cílem výletu byla Kopřivnice – interaktivní centrum pohybu Rikitan. Vybrali jsme si školní výlet s tématem „Hledání limitů“. Program byl velmi bohatý a zajímavý: lanové centrum, mladý záchranář, GPS hra wherigo a návštěva Muzea Tatra Kopřivnice. Výlet si všichni…

Na pobřeží jižní Anglie

V úterý 21. května se skupina žáků naší školy vydala na poznávací zájezd do Anglie. Nejeli jsme sami, společně s námi cestovali za poznáním také kamarádi z Boršic a Podivína. Dobrodružství začalo v dopoledních hodinách, kdy jsme před školou nasedli do autobusu, zamávali rodičům a spolužákům a vyrazili směr Německo, Belgie a Francie. Z francouzského…