Krásné prázdniny

Ředitelství Základní školy a Mateřské školy Buchlovice přeje všem svým žákům, učitelům a rodičům krásné letní prázdniny, plné pohody zážitků a relaxace.

UPOZORNĚNÍ PRO VŠECHNY STRÁVNÍKY

V pátek 29.6.2017 /konec školního roku – je změna výdeje/
se budou obědy vydávat v ZŠ pouze od 11:15 do 12:00 hod.
Máte-li zájem tento den o oběd, přihlaste se u vedoucí školní jídelny,
internetové objednávání stravy nebo přes e_mial nejpozději do úterý 26.6. do 14:00 hod.

Vedoucí ŠJ

Buchlovice 22.6.2018

Čtenářský klub – ZŠ a MŠ Buchlovice

Někteří žáci čtvrté třídy navštěvovali na naší škole Čtenářský klub. Zde se seznamovali s různými dětskými knihami a jejich autory, také poznávali neznámé i známé ilustrátory. Ve Čtenářském klubu se učili mít kladný vztah ke knihám, ale především se dozvídali něco nového a zajímavého. Kromě čtení knih zde vyplňovali různé osmisměrky, křížovky, rébusy a sestavovali komiksy. Vyhledávali odpovědi na předem přichystané otázky, které se týkaly zrovna přečtené pasáže z knihy.

Tyto aktivity mohli vykonávat jak ve školní, tak i v místní knihovně.

V místní knihovně je paní knihovnice Mgr. Dagmar Možná seznámila nejen s chodem obecní knihovny, ale také dětem předkládala nové dětské knihy, které ve školní knihovně nemáme. Žáci zde pracovali na projektu z krásně ilustrovaných knih o Mnichově a Hongkongu, kde vyhledávali informace o životě, architektuře a historii těchto měst. Už se zase těšíme na nová dobrodružství s knihou v ruce.

Mgr. Anna Petrášová

Pozvánka

Vážení rodiče žáků 9. třídy. Rádi bychom Vás pozvali na již 3. ročník závěrečných prezentací absolventských prací žáků 9. ročníku, který se uskuteční ve čtvrtek 14. června a v pátek 15. června od 8.00 hod. v budově ZŠ. Všichni žáci se pečlivě připravovali a tak se můžeme těšit na velmi zajímavá témata. Prezentace jsou rozděleny do 3 sekcí – výchovy, humanitní a přírodovědná sekce.  Nejlepší práce v každé kategorii budou ohodnoceny hodnotnými cenami.

Beseda s Policií ČR

I letos proběhlo na naší škole již tradiční setkání se zástupci Policie ČR.

Žáci 5. třídy besedovali s por. Bc. Milenou Šabatovou o práci policistů, pravidlech bezpečného chování a problematice šikany a kyberšikany.

Pro žáky 7., 8. a 9. tříd si Policie ČR letos připravila zajímavé setkání s policistou psovodem a jeho psem Violkou. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací o práci policejního psa, byli seznámeni s problematikou a nebezpečím drogové závislosti. Zejména skutečné případy, o kterých jim policista vyprávěl, děti snad přesvědčily o tom, jak je droga záludná a nebezpečná. Nejzajímavější však určitě byla praktická ukázka spolupráce psovoda se psem, který plnil zadané příkazy na jedničku, ale nechal se i pohladit.

Těšíme se na další spolupráci i v příštím školním roce.

Policie ČR

Normální je nekouřit

V rámci primární prevence rizikového chování se žáci 3., 4. a 5. třídy zúčastnili interaktivního programu o škodlivosti kouření, který pro ně připravila Pedagogicko-psychologická poradna.

Žáci si povídali si s lektorem o škodlivosti kouření a o tom, jak kouření ohrožuje lidský organismus. Zábavnou formou seznámili s tím, že kouření není normální součástí zdravého životního stylu.

Prevence kouření

9. B V PRAZE

V měsíci květnu se třída 9. B vypravila na výlet do Prahy.

A co se žákům v našem hlavním městě nejvíce líbilo?

Na výletě se mi nejvíce líbilo divadlo. Také expozice Mořský svět a projížďka na lodi. Byl to jeden z nejlepších výletů, na kterém jsme byli.

Mně se líbilo v Praze všechno, nejvíce asi filmové představení a také muzikál Čas růží. Skvělá byla projížďka po Vltavě. Od pana kapitána jsme se dozvěděli hodně zajímavostí o historii Prahy.

Celkem se mi líbil muzikál, protože jsme z našich míst krásně viděli zpěváky i hudebníky.

Moc se mi líbil muzikál, ale také nádherný interiér Hudebního divadla Karlín.

Jízdy metrem byly fakt super!

Nejvíce se mi líbilo kino a divadlo. Na muzikále jsem ještě nikdy nebyla, takže jsem si to hodně užila.

Největší zážitek v Praze byl, když jsme potkali herce Radima Fialu, který nás málem přejel na přechodu pro chodce.

V Praze se mi velice líbilo, viděli jsme spoustu zajímavých památek.

Myslím si, že celá třída výlet velmi užila. Prahu bych chtěla určitě ještě někdy navštívit. Je to krásné město.

Výlet jsme zvládli skvěle, určitě jsme si neudělali ostudu.

9. B v Praze

SEDMÁCI OBJEVOVALI ZVLÁŠTNOSTI HRANICKÉHO KRASU

Víte, co jsou to gejzírové stalagmity? Co je to aragonit a jak mohou v jeskyni vznikat „koblížky“? Ve které řece neteče obyčejná voda, ale minerálka? Které jeskyně jsou v naší republice nejteplejší? A jak se nazývá nejhlubší propast na světě?

… Tak na tyto otázky už znají odpovědi naši sedmáci. V pátek totiž vyrazili vlakem na výlet do Hranického krasu. Zde navštívili jedny z nejstarších lázní na Moravě – Teplice nad Bečvou, Zbrašovské aragonitové jeskyně, NPR Hůrka, Hranickou propast a zříceninu hradu Svrčov. Při průzkumu národní přírodní rezervace Hůrka si dokonce zahráli na detektivy. Každý z nich obdržel několik fotografií a musel vypátrat přesná místa, kde byly snímky pořízeny.

Zda se jim to podařilo, můžete zjistit ve fotogalerii.

Výlet 7. třída

ÚSPĚCH I V CELOSTÁTNÍM KOLE GEOLOGICKÉ OLYMPIÁDY!

Po prvním místě v krajském kole Geologické olympiády pokračovalo úspěšné tažení Veroniky Zetkové i v  kole celostátním. Konalo se ve středu 9. května na Ústavu geologických věd Přírodovědecké fakulty MU v Brně. Zde se sešlo 35 nejlepších „mladých geologů“ z celé České republiky, aby porovnali své znalosti z oblasti neživé přírody. Mezi soutěžícími bylo pouze 6 žáků základních škol, zbytek tvořili studenti gymnázií. I v tak těžké konkurenci se ale Veronice podařilo uspět a obsadit úžasné 8. místo! Děkujeme za opravdu skvělou reprezentaci naší školy!

';