3. MÍSTO V SOUTĚŽI ZLATÝ LIST!

23. května 2019 bylo nebe nad Valašským Meziříčím zatažené a padaly z něj provazy deště! I přes nepřízeň počasí se však krajské kolo přírodovědné soutěže ZLATÝ LIST uskutečnilo a všichni soutěžící i pořadatelé si celý den parádně užili. Soutěžila zde šestičlenná družstva z různých základních škol celého kraje. Na stanovištích soutěžní stezky prokazovala družstva své znalosti v oblastech: ekologie, ochrana přírody, životní prostředí, geologie, zoologie, botanika, meteorologie a klimatologie. Součástí hodnocení družstva byla i praktická práce pro přírodu. Naše družstvo reprezentovali žáci 8. a 9. třídy: Štěpánka Večeřová, Anička Lukeštíková, Adéla Kučíková, Pavel Beran, Vojtěch Krchňavý a Mikuláš Crla. Patří jim velká pochvala, protože obsadili skvělé 3. místo a právem se tak mohli zakousnout do obrovského valašského frgálu!