Velká soutěž k 70. výročí Albatrosu


 Žáci 5. třídy se zúčastnili „Velké soutěže pro třídy k 70. výročí Albatrosu“ pro základní a střední školy. Pro zařazení do soutěže bylo nutné splnit deset úkolů, které nebyly vůbec jednoduché.

Žáci měli například vyhledat knihu J. Foglara, kterou ilustrovala žena, najít alespoň tři autory, kteří žili v našem kraji, uvést, kde a kdy tito autoři žili a jaká napsali díla. Také hledali knihu, podle které byl natočen film nebo seriál, ale který se jmenuje jinak než kniha. Děti pátraly po nejstarší knize, kterou nakladatelství Albatros vydalo. Všechny splněné úkoly musely být doloženy fotografiemi vyhledaných knih. Do soutěže se zapojili nejen žáci, ale také jejich rodiče a prarodiče. S vyhledáváním knih nám pomáhala i paní ředitelka M. Klímová, paní učitelka P. Piknerová a paní knihovnice D. Možná.

Vítězové této soutěže se mohli těšit na pěknou výhru, která spočívala ve výletu do Prahy s mnoha pěknými cenami. Do slosování bylo zařazeno bezmála 250 škol, ale výherce mohl být jen jeden. Tentokrát jsme vylosováni nebyli, ale vzali jsme to sportovně. Od kladného vztahu ke knihám nás to neodradilo, protože jsme si soutěž velmi užívali. Budeme se těšit na další čtenářské výzvy.