CHYSTÁME SE NA STUDIUM – M (2. stupeň)
Kroužek vede: Mgr. Petra Grebeníčková
CHYSTÁME SE NA STUDIUM – ČJ (2. stupeň)
Kroužek vede: Mgr. Petra Daníčková
SPOLEČENSKÉ TANCE – 2. st.
Kroužek vede: Ing. Jiří Bánovský
Kroužek funguje na naší škole již řadu let.
Taneční průpravu žáků 8. a 9. tříd vede taneční mistr Ing. Jiřím Bánovským.
Nácvik probíhá v období říjen – únor. Vyvrcholením kroužku je každoročně vystoupení na školním plese pořádaným Spolkem rodičů.
FLORBAL MLADŠÍ – 1. st.
Kroužek vede: Mgr. Marek Schuster

Kroužek florbalu vede pan učitel Mgr. Marek Schuster a povede žáky, aby se naučili základy tohoto kolektivního sportu. Naučí se základní pravidla, práce s hokejkou a míčkem, nahrávky, střelbu na branku, útočné a obranné formace. Hlavní důraz bude kladen na hru fair-play. Vyzkouší si zahrát zápasy mezi školami z Mikroregionu Buchlov a zlepší si fyzickou kondici.
FLORBAL STARŠÍ – 2. st.
Kroužek vede: Mgr. Marek Schuster
Kroužek florbalu vede pan učitel Mgr. Marek Schuster a povede žáky. Hra fair-play. Naučí se hrát dle pravidel tohoto sportu. Prohloubení práce s hokejkou a míčkem, nahrávky, střelbu na branku, útočné a obranné formace. Vyzkouší si zahrát zápasy mezi školami z Mikroregionu Buchlov a zlepší si fyzickou kondici.
TECHNICKÝ KROUŽEK  – kroužek byl pro malý zájem žáků ukončen
Kroužek vede: Hrušková
V tomto kroužku se můžete naučit hravou a zábavnou formou základům elektrotechniky, elektroniky a informatiky. Můžete se seznámit s fyzikálními principy a jejich uplatněním ve světě kolem nás. Čekají na vás hry, pokusysoutěže, řešení kvízů a také exkurze do firem a středních škol, kde je možné studovat technické obory.
SPORTUJ VE ŠKOLE – 1. st.
Kroužek vede: Jitka Mikulová, Mgr. Pavel Mls, Mgr. Marek Schuster
Všestranná příprava bude realizována na základě následujících sportů: fotbal, lední hokej, basketbal, volejbal, házená, ragby.
PEČENÍ A CUKRÁŘSKÉ ZDOBENÍ – 2. st.
Kroužek vede: Mgr. Helena Šmolová
BYLINKÁŘKY – 1. st.
Kroužek vede: Bc. Vladimíra Janíková
KROUŽEK ZAJÍMAVÉ GEOMETRIE – ŠD
Kroužek vede: Chmelařová

VČELAŘSKÝ KROUŽEK MLÁDEŽE – CHŘIBŠTÍ VČELAŘÍCI (každý pátek v 15:00 hodin)
Kroužek vede: Miroslav Smatana

Od roku 2011 pracuje na škole včelařský kroužek mládeže zřízený místní ZO ČSV Buchlovice. Nyní má v areálu školy svou vlastní včelnici, která zcela bezproblémově funguje souběžně s aktivitami základní školy. Kroužek atraktivním způsobem vede zájemce – včelaříky ke včelaření, vštěpuje jim správné návyky zacházení se včelstvy, účastní se včelařských soutěží, některé sám organizuje a pořádá výlety pro rodiny s dětmi se včelařskou tématikou. Od roku 2018 připravuje ve škole ke dni dětí veřejné medobraní.

Podrobnější informace na http://www.buchlovice.cz/vcely .